• Antivirüs - DLP-Güvenlik-SophosYorum yapılmamış

  sophos_cloud_antivirüs_kaldırma

  Sophos Cloud Antivirüs Kaldırma

  Bu makale de Sophos Cloud Antivirüs Kaldırma işlemini gerçekleştireceğiz. Bunun için özetle Sophos Cloud hesabımıza giriş yapmamız ve Tamper Protection Password ‘ü alıp bilgisayarımıza kurulu Antivirüs ‘e girip kaldırma işlemine başlayacağız.

  Eğer bilgisayarınızdan kaldırmadan Sophos Cloud ‘dan sildiyseniz bilgisayarda daha detaylı bir işlem yapmanız gerekiyor. Bunun için Sophos Endpoint Agent Kaldırma Sorunu Çözümü dökümanından, Tamper Protection Password olmadan Sophos Antivirüs nasıl kaldırılır yardım alabilirsiniz. Bu tür uninstall sorunları yaşamamak için sophos kaldırılan bilgisayarları takibe alarak Cloud dan silmelisiniz. Kurulu olan bilgisayarları sildiğinizde format atmaya kadar gidebileceğiniz sorunlarla karşılaşırsınız.

  Şimdi Sophos Cloud Antivirüs Kaldırma işlemimize geçebiliriz. Bunun için öncelik Sophos Cloud hesabınıza giriş yapınız. Sonrasında soldaki menüden Endpoint Protection sekmesine giriyoruz.

  sophos_cloud_antivirüs_kaldırma-1

  Aşağıdaki gibi Computers kısmından Sophos Antivirüs ‘ü kaldıracağımız bilgisayarı buluyorum ve ayrıntıları için tıklıyorum.

  sophos_cloud_antivirüs_kaldırma

  Gelen sayfayı aşağı doğru kaydırdığınızda Sophos Cloud Antivirüs Kaldırma işlemini yapabilmeniz için Tamper Protection kısmını göreceksiniz.

  Tamper Protection her kullanıcı için farklıdır. İsterseniz disable edebilirsiniz. Biz Password ‘ü aldıktan sonra diğer adıma geçiyoruz.

  sophos_cloud_antivirüs_kaldırma

  Bilgisayarımızdaki Sophos Antivirüs ‘ü sağ alt taraftan Sophos simgesine çift tıklayarak açıyoruz. Karşınıza aşağıdaki pencere geldikten sonra Admin Login butonuna tıklıyoruz.

  sophos_cloud_antivirüs_kaldırma

  Sophos Cloud hesabımızdan aldığımız Tamper Protection Password ‘ü girerek Login butonuna tıklıyoruz.

  sophos_cloud_antivirüs_kaldırma-5

  Sophos Tamper Protection Password girdikten sonra Settings butonu gelecektir. Bu butona tıklıyorum ve sonraki adıma geçiyorum.

  sophos_cloud_antivirüs_kaldırma-6

  Settings kısmını işaretlediğinizde ise 4 saatliğine devredışı bırakmak için tüm butonlar aktif olacaktır. Sonrasında aşağıdaki tüm on olan butonları off konuma getirmeniz gerekmektedir. Real Time Scanning kısmındaki Files ve Internet servislerini Off konuma getirirken Tamper Protection Password ‘ü tekrar tekrar girmenizi isteyecektir.

  sophos_cloud_antivirüs_kaldırma

  Bu işlemleri yaptığımızda Sophos Cloud Antivirüs tamamen devre dışı kalacaktır. Şimdi ise Denetim Masasına girerek Program Ekle Kaldır ‘dan uninstall edebiliriz.

  sophos_cloud_antivirüs_kaldırma

  Sophos ile alakalı diğer yazılarımıza göz atmak için buradan ulaşabilirsiniz.

  Herhangi soru ve önerilerinizi yorum yaparak bize bildirebilirsiniz.

  Bir sonraki makalede görüşmek dileği ile ” Uğur BAYBUĞA “…

  Yorum yapan ilk sen ol.

  Bir yorum ekle