• 3 Parti Yazılımlar-Yazılım6 yorum

  logsign_kurulumu_13-768x500

  Vmware platformunda Logsign Focus kurulumu yapmak için bu yazı size yardımcı olacaktır.

  Öncelikte buradan Logsign iso dosyasını indiriyoruz. Bu iso dosyası, Logsign kurulumu için iso dosyasıdır. İndirme işlemi bittikten sonra Vmware üzerinde iso dosyasını Linux Ubuntu X64 olarak açıyoruz. Bu işlemler için aşağıdaki adımları takip etmemiz gerekmektedir.

  Bu yazılım Free Edition version olarak anlatılmıştır.


  Aşağıdaki gibi “Create a new virtual machine” seçerek devam ediyoruz.


  Bu kısımda kuracağımız Logsign sunucusuna ismini vererek makineniz kurulacak konumunu belirtiyoruz.


  Bu adımda kurulacak olan sunucuyu seçip ilerliyoruz.


  Hangi datastore kurulacaksa yukarıdaki ekranda olduğu gibi seçerek devam ediyoruz.  ESXi 6.5 olarak seçim yapıp next devam ediyoruz.


  Sonraki adımda makinenin versionunu Linux Ubuntu 64-Bitt seçerek tekrar next ile sonraki adıma geçiyoruz.


  Logsign sunucusuna vereceğimiz kaynak en az yukarıdaki gibi olmalıdır. Ayrıca Network ve ilk adımda indirdiğimiz ISO dosyasını seçip next butonuyla ilerliyoruz.


  Burada özet olarak makinenin daha önce ayarladığımız özelliklerini görüyoruz. Finish diyerek Logsign sunucusunu açıyoruz.

  Logsign sunucusunu açtıktan bir süre sonra sizden ip adresi isteyecektir. Sonrasında Subnet Mask, Default Gateway ve DNS server şeklinde devam ederek bilgileri giriyoruz.

  logsign-kurulumu

  Aşağıdaki gibi kurulum gelecektir.


  Kurulum başladığında internetten indireceği dosyalar olduğundan dolayı, internet hızınıza bağlı olarak bir süre devam edecektir. Logsign sunucusuna verdiğiniz ip nin herhangi bir internet kısıtlamasının olmaması gerekmektedir.


  Kurulum tamamlandıktan sonra login ekranı gelecektir. Bu ekran geldiyse kurulum sağlıklı bir şekilde tamamlanmış ve cihaza verdiğiniz ip ile bağlanabileceksiniz demektir.


  Daha önce verdiğiniz ip ile Logsign ‘a tarayıcıdan http 80 ile bağlanıyoruz. Lisans kısmı Free Edition olarak seçili olarak bırakıyor ve geri kalan kısımları doldurup “Activate” butonuna tıklayarak aktivasyon işlemini tamamlıyoruz.

  Tüm adımlar sorunsuz şekilde izlendiğinde Logsign vmware kurulumu tamamlanacak ve login ekranı gelecektir.

  Logsign ‘a username: admin password: admin ile giriş yapabilirsiniz. Tarayıcıdan ip ile bağlanmak için herhangi bir port yazmanıza gerek yoktur.

  Bu makale de logsign vmware kurulumu kurulumunu anlatılmıştır. Herhangi soru ve önerilerinizi yorum yaparak bize bildirebilirsiniz.

  Bir sonraki makalede görüşmek dileği ile ” Uğur BAYBUĞA “…

  Yazıda 6 yorum

  Bir yorum ekle